هدف استودیو این است که هر شخص با توجه به تمام جنبه‌های فردی و اجتماعی، روز به روز به اصالت و زیبایی ذاتی خود نزدیکتر شود و با بالا رفتن دانش و اصلاحِ نگرش در این زمینه بتواند با انتخاب‌‌های درست کیفیت زندگی خود را بالا ببرد.

آیینه‌ی بی غبار

آیینه پر از غبار است.
غباری که بین تو و آیینه وجود دارد مانع می‌شود تا تو رویای حقیقی خود را ببینی.
من در همه‌ی شما به خویشتن نگریسته‌ام، اما اگر ما نمیتوانیم خود را در دیگران باز شناسیم، به دلیل‌ وجود غبار بین آیینه‌هاست. این غبار رویاست و آیینه شما هستید، کسی که رویا می‌بیند.

من نیز آیینه‌ی شما هستم.
یک آیینه‌ی تمام قد و شفاف.
من آیینه در برابر آیینه‌ات میگذارم،
غبارها را میزداییم تا با حقیقت ظاهر و باطن بیشتر آشنا شویم و همراهی‌تان میکنم تا بهترین خودتان رو کشف کنید.

مربی من کیست؟

لیلا کیا در سال ۱۳۵۹ در تهران متولد شده و از سن ۱۵ سالگی زیبایی و استایل فردی از موضوعات مورد علاقه‌ی او بوده است. تحصیلات او در رشته‌ی معماری و از سن ۲۵ سالگی در رشته‌ی زیبایی، مد و طراحی لباس به صورت حرفه‌ای مشغول بوده و در حال حاضر دارای یک استودیوی استایل، باهدف آموزش و اصلاحِ شخصی افراد و کمک به تغییر نگرش زنان جامعه‌ی خود در این زمینه است.

آیینه‌ی بی غباردوره‌ی استایل مقدماتی

آیینه با شما سخن میگوید، آیینه‌ای که پر از غبار است.

غباری ناشی از عدم شناخت، پذیرش و ناآگاهی ما نسبت به خودمان.

آیینه‌ی بی غبار، آیینه‌ای است که با ایستادن در مقابل آن قرار است با حقیقت ظاهری و باطنی خود آشنا شده و با نگاه در آن به نقاط قوت و ضعف خود پی ببریم و در ادامه با فراگیری دانش و بالا بردن بینش زیبایی شناسانه، در جهت رسیدن به زیبایی منحصر به فرد خود قدم برداریم و تلاش کنیم با پذیرش و فهم و درک آنها بازتابی روشن و شفاف‌تر از آیینه‌‌ی تمام قد خود داشته باشیم.

یکی از موضوع هایی که همیشه و در هر فرهنگ و ملیتی برای ما انسان‌ها اهمیت داشته مبحث ظاهر و زیبایی است. وقتی صحبت از زیبایی، تیپ و تغییر استایل می شود، من بی شک و بدون مکث به کلمه شناخت فکر می کنم.

اینکه من چقدر خودم رو می شناسم یا می خواهم که بشناسم!

اینکه چقدر با هنر و دنیای زیباشناسی فرم ها و رنگها آشنا هستم و چقدر آنها را با شناخت بکار می برم!

اینکه چقدر با بینش و دانش درست مقابل آیینه می ایستم و قصد انجام چه کاری را بر اساس درک و فهم از این جریانات دارم، استایل من و ظاهر من را می سازد.

از نظر من مانند همه اموری که در زندگی‌مان با وجود یک مربی توانستیم بهتر یاد بگیریم و درست‌تر پیش برویم، در این زمینه هم وجود یک مربی که تجربه‌ی کار در همه زمینه‌های زیبایی را دارد و می تواند با پرورش این توانایی‌ها هر روز و هر روز ما را با خودمان و دنیای اطرافمان آشناتر کند لازم است.

من آیینه‌ی شما هستم، یک آیینه‌ی تمام قد و شفاف، تا شما را با واقعیت‌های ظاهر و باطنتان آشنا کنم و دستتان را بگیرم تا با تغییر نگرش و سبک زندگی‌تان و کسب کردن اطلاعات درست بتوانید به استایل مناسب و ایده‌آلتان برسید.

البته با کمک خود شما، با درک مطلب و انجام تمریناتی که در این دوره به شما داده می شود.

در دوره‌ی مقدماتی استایل (آیینه‌ی بی غبار) که شامل ۸ جلسه‌ی 3 ساعته است، از مباحث خودشناسی در زمینه‌ی زیبایی شناسی و واقع بینی آغاز شده و با تغییر سبک زندگی و نگرش هنرجو به مباحثی همچون رنگ، فرم، مواد و ترکیبات می پردازد.

به دلیل آنکه کلاس‌ها یک جلسه در ماه برگزار خواهند شد و به هر هنرجو یک تا دو روز و بازه‌ی زمانی برای انتخاب داده میشود؛ برنامه‌ی کلاس‌ها انعطاف پذیری کافی برای هنرجویان شاغل و یا به هر دلیلی دارای محدودیت زمانی، را خواهد داشت.

لوازم خاصی برای شروع دوره لازم نیست و هنرجو به تصمیم خود در هر مبحثی می تواند با مشاوره و اطلاعات درست و صرف هزینه دلخواه مواردی را تهیه کند.

هنرجوهای ما بعد از گذراندن دوره‌ها چه حسی دارند؟

این دوره برای من با سوال معروف “حالا چی بپوشم؟” شروع شد، اما مربی هدایتم کرد تا متوجه شوم لازم است قبل از این سوال، راجع به دنیای رنگها، طبیعت، بدن، طریقه‌ی رسیدگی به سلامت بدن، فرم اندام، لباس های مناسب اندام من، نحوه‌ی آرایش و انتخاب رنگهای درست، دانش و مهارت کسب کنم و نگاه مرا به دنیایی پر از جذابیت و زیبایی طبیعی و درخشندگی معطوف کرد. راه زیادی پیش رو دارم و هر لحظه با شوق و آرام به جلو قدم برمیدارم تا غبارروبی کامل از آئینه ی وجودم اتفاق بیفتد.

پریسا فیروزی، حسابدار ارشد

تجربه‌ی من با آیینه‌ی بی غبار، شناختن شایستگی‌هایم به زبانی دیگر بود.

ماهی صفویه، هنرمند

در کلاس‌های آیینه‌ی بی‌غبار آموختم متناسب با علایق شخصی‌ام،روحیه‌ام، ظاهر فیزیکی و حرفه‌ام انتخابهای درستی داشته باشم و از اونها لذت ببرم.

فاطمه صحرایی، کارآفرین. صاحب برند صاحارا

مهم ترین دستاورد من از حضور در دوره‌ی آیینه بی غبار صلح با خودم بوده، خودی که گاهی اونقدر نمی خواستمش که زیر یک عالمه انتخاب های شلوغ مخفی‌اش کرده بودم!

خوشحالم که این روزها با اعتماد و طیب خاطر به سراغ انتخاب‌هام میرم و بیش از هر چیز طالب این هستم که عادله همون طور که هست دیده بشه!

عادله شیرودی، کارشناس ارشد پژوهش اداره کل روابط عمومی وزارت نفت

این دوره از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟

بخش اول و دوم: شناخت

در ابتدای مسیر به تفسیر و بررسی استایل از دریچه‌ی متفاوتی نسبت به آنچه تا امروز با آن خو گرفته ایم میپردازیم.

خود شناسی از طریق زیبایی شناسی.

یعنی چه؟

یعنی به واسطه‌ی آنالیز‌هایی بر پایه‌ی زیبایی شناسی که زیر نظر مربی انجام می شود، از آنچه تا امروز بر استایل ام گذشته، برای شناخت بهتر خود و ویژگی هایم که زندگی و در نهایت استایل من را میسازد، قدم برمیدارم.

خود را میشناسم،

این بار کمی واقعی تر، عادلانه تر، بی غبار تر

در پوستم احساس راحتی بیشتری میکنم و در ادامه خودم را همانطور که هستم، با واقع بینی، بهتر میپذیرم.

و در نهایت در مسیر کسب مهارت برای ارائه ی بهترین نسخه ی خود، ساختن استایل شخصی درست، گام برمیدارم.

چرا که اگر مسیرمان را با شناخت، پذیرش و تغییر باورهای بنیادی درباره استایل و زیبایی آغاز نکنیم،

هر تغییری

سطحی، گذرا، بعضا نادرست و بدون تاثیرگذاری لازم خواهد بود.

مشابه آنچه تا امروز تجربه کرده ایم،

و حالا میدانیم که یک جای کار ایراد دارد اما شاید نمیدانیم کجا!

بخش سوم: مبانی رنگ شناسی

فرقی نمیکند در چه زمینه‌ای مشغول به تحصیل یا فعالیت هستید. پزشکی، مهندسی، هنر و … .

استایل شما در دنیای امروز زبان دوم شماست!

پس در کسری از ثانیه با استایلتان اگر که با شناخت شکل گرفته باشد، میتوانید خودتان را تا حدی زیادی با یک تصویر درست به مخاطب معرفی کنید.

رنگ در ساختن این تصویر یک عنصر حیاتی است. تئوری رنگ را می‌توان یک دانش به حساب آورد، دانشی که با فراگیری آن (حتی در سطح عمومی) تاثیر فوق العاده‌ای بر زندگی‌تان میگذارید.

چه شما هنرمندی باشید که دغدغه‌ی خلق دارد، طراحی باشید که میخواهد در آینده برند لباسی را راه اندازی کند، شخصی که میخواهد استایل ظاهری و پوشش بهتری برای خودش بسازد یا پزشکی که با فراگیری این دانش میتواند آن را در چیدمان بهتر منزل یا محل کارش به کار ببرد.

وقتی صحبت از استایل میشود شناخت رنگ و کسب مهارت در استفاده‌‌ی درست از آن یک عضو جدا نشدنی است. در مبانی شناخت رنگ، دانش اولیه جهت تشخیص درست رنگ ها را می آموزیم.

به کمک مربی و با آنالیز رنگ پوستمان، پالت‌های رنگی درست و مناسب با شخصیت استایل و رنگ پوست خودمان را میسازیم. ترکیبات رنگی درست و هیجان انگیزی را یاد میگیریم، ترس هایمان در استفاده از رنگ ها، کم رنگ میشود و در نهایت خودمان را مقابل کمد لباس جدیدی میبینیم که فاصله‌ی زیادی از کمد بی روح و پر از رنگ های تیره و خنثی قبلی‌مان دارد!

بخش چهارم: آنالیز فرم اندام

تمام فرم های اندام زیبا هستند به شرط آنکه دانش لازم برای آنکه بر آن ها لباس بپوشانیم را داشته باشیم!

در این بخش هر هنرجو فرم اندام خود را به صورت تخصصی می شناسد، به طور کامل یاد میگیرد چگونه متناسب با فرم اندام و شخصیت بدنی خود برای موقعیت‌های متفاوت لباس انتخاب کند.

همچنین در این بخش، کمد لباس فعلی هنرجو به صورت کامل مورد بررسی قرار میگیرد تا بتواند از این پس بیشترین استفاده را از کمدش ببرد و با معضل همیشگی “چی بپوشم؟” خداحافظی کند.

شناسایی آیتم های کلیدی کمد، مواردی که باید حذف شوند، تنظیم لیست نیازمندی‌ها برای خریدهای آینده، شناختن ترکیبات طلایی برای استفاده در موقعیت‌های گوناگون، یادگیری نکاتی برای خریدهای عاقلانه و کاربردی و … همگی از جمله نکاتی هستند که در این قسمت آموزش داده می‌شوند.

در نهایت هنرجو خود را مقابل کمد لباس سازمان بندی شده ای پیدا میکند که تمام مواردش قابل استفاده و دقیقا مناسب استایل او هستند و هنگام انتخاب لباس برای هر موقعیتی، با صرف کمترین زمان و انرژی، بهترین نتیجه را مقابل آیینه میبیند.

بخش پنجم: آنالیز پوست و مو

در این بخش هم مثل تمام بخش‌های دیگر دوره لزوم توجه به مراقبت از آنچه داریم پیش از هر چیز دیگری مطرح می شود. و این امر جز با کسب دانش و آگاهی ممکن نیست. پوست و مو دو عامل بسیار مهم در ساختن یک استایل درست و چشم نواز هستند. پس برای مراقبت صحیح از آن ها و انجام اقدامات درست بر روی آن ها مانند رنگ کردن موها باید با ساختار آن ها و سپس با ویژگی های تخصصی پوست و موهای خودتان آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیمات را بگیرید.

همچنین با تمرکز و توجه بر روی رنگ پوست، پالت های رنگی درست برای انتخاب لوازم آرایش، رنگ مو، رنگ لاک‌، رنگ شال و روسری ها، انتخاب اکسسوری هایی مثل عینک، زیورآلات و … را میآموزیم.

بخش ششم : آنالیز فرم صورت

ما برای خوب بودن یا بهتر شدن لزوما نیاز به تغییرات بزرگ نداریم، نیاز به تغییرات درست داریم.

در این قسمت هم ابتدا به سراغ در هم شکستن باورهای رایج و غلط جامعه پیرامون زیبایی خواهیم رفت و بعد از بازتعریف مفاهیمی چون زیبایی، مراقبت، تناسب و … درباره‌ی فرم ها یاد میگیریم.

فرم صورت خود را به صورت تخصصی میشناسیم. یاد میگیریم که چطور با آرایش‌های صحیح که متناسب با ویژگی های پوستی، فرم صورت، شخصیت استایل و سلیقه‌ی فردی ما است، بدون تغییر هویت چهره‌مان و فقط با برجسته تر کردن زیبایی‌های فعلی‌مان خود را بیاراییم. در این قسمت از آرایش‌های سبک روزمره تا آرایش های مناسب موقعیت های رسمی را فرا میگیریم.

همچنین با کمک مربی می آموزیم با توجه به فرم صورت چطور میتوانیم موهایمان را استایل کنیم، چه کوپ‌ها و مدل هایی برای ما مناسب است و استایل ما را در جای درست قرار میدهد.

بخش هفتم و هشتم: کارگاه‌های عملی استایلینگ

دو جلسه‌ی پایانی دوره ی استایل مقدماتی به کارگاه های عملی اختصاص دارد که بسته به نیاز هر هنرجو برای او طراحی میشود. در کارگاه های عملی هنرجو به تمرین و فراگیری مهارت های عملی بر پایه ی دانشی که تاکنون در دوره کسب کرده میپردازد. مواردی چون استایل کردن موها، نحوه‌ی مراقبت از پوست، مانیکور دست‌ها، تمرین خودآرایی و … در کارگاه های عملی آموزش داده می‌شود.

اگر هنرجو با علاقه و جدیت مهارت های کارگاه ها را تمرین کند و یاد بگیرد. وقتی به یک مهمانی یا حتی یک مراسم مهم تر دعوت میشود، خود را بی نیاز از لزوم مراجعه به سالن های زیبایی و جدال های طاقت فرسا برای آماده شدن میبیند، زیرا تمام آنچه برای استایل کردن خود لازم دارد را فرا گرفته و دقیقا مطابق سلیقه ی خود و با آگاهی اقدام به تصمیم گیری درباره ی جوانب مختلف استایل اش میکند.

این دوره چقدر طول می‌کشد؟

قالب کلی این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که قدرت تطبیق با سرعت یادگیری، توانایی و مدت زمانی که هر هنرجو میتواند به تمرین و ارتباط موثر با مربی اختصاص بدهد را دارا باشد.

این دوره به طور معمول حدود 10 ماه تا یک سال طول می‌کشد و بین هر جلسه حدود یک ماه تا یک ماه و نیم، فاصله مشخص شده است تا هنرجویان امکان مطالعه، تحقیق و تمرین را داشته و با مربی در ارتباط مستمر و مداوم جهت یادگیری بهتر مبحث مربوطه باشند.

در طول دوره از چه امتیازات و خدماتی برخوردارم؟

 1. در طول دوره امکان ارتباط مستقیم و مستمر شما با مربی و تیم فراهم شده است، در فاصله‌ی برگزاری دو جلسه شما به صورت آنلاین و اختصاصی با مربی خود درباره‌ی مباحثی که آموختید تمرین میکنید.

همینطور تمام دغدغه ها و پرسش هایتان درباره ی استایل بررسی میشود و مستقیما توسط خود مربی پاسخ داده میشود یا به صورت ارائه ی جزوه ها، فیلم ها و نتایج تحقیقاتی از سوی تیم در اختیار شما قرار میگیرد.

 1. همزمان با یادگیری و کسب مهارت درباره‌ی استایل خود، هر شخص امکان بهره‌مندی از مشاوره‌‌های تخصصی استایلیست مجموعه درباره‌ی مواردی مانند استایل موها، پوشش ظاهری و … را دارد .
 2. با شرکت در این دوره شما عضو استودیوی لیلا کیا می‌شوید و میتوانید از بخش‌های مختلف استودیو با مشاوره و صرف هزینه‌ی دلخواه خدمات بگیرید.

این بخش‌ها شامل:

 1. خدمات زیبایی همراه با مشاوره‌ی تخصصی بیوتی استایلیست
 2. سفارشات آنلاین در بخش لباس همراه با مشاوره‌ی تخصصی پرسنال استایلیست
 3. بازدید و خرید از کالکشن‌های لباس خصوصی و فصلی برند لیلا
 4. امکان ثبت نام در ورک شاپ های اختصاصی مرتبط با استایل، مثل طراحی کمد یا سفارش و دوخت لباس شخصی، که حضور در آنها فقط برای هنرجویان استودیو امکان پذیر است.

چه منابعی در اختیار من قرار میگیرد؟

با شرکت در این دوره، هنرجو تحت آنالیز تخصصی فرم اندام، فرم صورت و … قرار میگیرد و در هر مورد علاوه بر مطالبی که توسط مربی در جلسات تدریس میشود، جزوه های کامل و شخصی سازی شده مربوط به استایل خود را نیز دریافت میکند تا راهنمایش باشد.

بسته به نیاز، علاقه مندی و توانمندی هر هنرجو کتاب، فیلم‎‌های آموزشی و جزوه‌های کمکی نیز جهت مطالعه بیشتر و تسلط بهتر بر جنبه های مختلف آموزش فراهم شده‌اند.

 

شرایط شرکت در دوره:

 • این دوره به هیچ پیش نیازی احتیاج ندارد و قالب آن به گونه‌ای طراحی شده است تا هر شخص بسته به نیاز و سطح فعلی، مسیر منحصر به فرد آموزش خود را طی کند.
 • كلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود، البته بسته به شرایط هنرجو در مواردی به صورت آنلاین نیز امکان برگزاری وجود دارد.
 • امکان ثبت نام برای عزیزانی که ساکن شهرستان و یا خارج از ایران هستند، وجود دارد.
 • شرایط سنی شرکت در دوره از 25-55 سال است.
 • کلاس‌ها به صورت گروهی با ظرفیت پایین (۳ تا ۵ نفره) برگزار خواهد شد.

روند تغییرات یک هنرجو

روند تغییرات یک هنرجو را از زبان خودش بشنوید.

کلیک کنید

آیا هنوز سوالی دارید که پاسخ داده نشده است؟ یا دغدغه‌ای‌ که بخواهید بیشتر درباره‌ی آن صحبت کنید؟

شما عزیزان میتوانید پرسش‌ها و یا درخواست خود جهتِ رزرو ثبت نام را از طریق شماره‌ی 09120814069 ثبت کنید.